• عضویت
صفحه اصلی
SEO چیست؟
چاپ
امتیاز کاربر: / 0
بدخوب 

SEO چیست؟

هرگاه شما درخواستی را در موتور جستجو وارد می کنید و دکمه جستجو را می زنید لیستی از وب سایت هایی را می بینید که شامل آن لغت درخواستی هستند. کاربرها معمولا از وب سایت هایی دیدن میکنند که در بالای این لیست هستند زیرا حس میکنند که با درخواستشان مطابقت بیشتری دارند. اگر تا به حال از خودتان پرسیده اید که چرا این وب سایت ها رتبه های بهتری نسبت به بقیه دارند، باید بدانید که علت آن تکنیک بازاریابی قوی وب در حین طراحی سایت به نام بهینه سازی برای موتور های جستجو SEO است.

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

اولین حقیقتی که نیاز دارید بدانید تا SEO را یاد بگیرید، این است که موتورهای جستجو انسان نیستند. درحالیکه ممکن است این قضیه برای همه واضح باشد، تفاوت بین اینکه انسان ها و موتورهای جستجو چگونه صفحات وب را می بینند واضح نیست. بر خلاف انسانها موتورهای جستجو بر مبنای متن هستند. با وجود اینکه تکنولوژی با سرعت پیشرفت می کند موتورهای جستجو با مخلوقات هوشمندی که می توانند زیبایی یک طراحی را درک کنند و از صدا ها و حرکات انیمیشن لذت ببرند بسیار فاصله دارند. در عوض موتورهای جستجو وب را جستجو می کنند و به موارد خاصی از طراحی سایت ها نگاه می کنند( که بیشترمتن هستند) تا درباره موضوع سایت ایده ای پیدا کنند.

این توضیح مختصر، دقیقترین توضیح ممکن نیست زیرا همانطور که بعدا خواهیم دید. موتورهای جستجو فعالیت های مختلفی را انجام می دهند تا نتایج ججستجو را ارائه دهند. عمده این فعالیت ها شامل این موارد است: جستجو، فهرست بندی ((indexing ، پردازش ، محاسبه مطابقت و بازیابی.

ابتدا موتورهای جستجو،وب را جستجو (Crawl) می کند. تاspider انجام می شود.

spider ها لینک ها را از یک صفحه به صفحه دیگر دنبال می کنند .هر چیزی را که در مسیرش پیدا می کند را فهرست بندی می کند .تعداد صفحات موجود بر روی وب ( بیش از 20 میلیارد) را در ذهن داشته باشید، برای یک spider غیر ممکن است که از یک سایت بتواند روزانه دیدن کند تا ببیند صفحه ای جدیدی به وجود آمده است یا صفحات موجود دستکاری شده اند یا نه گاهی اوقات crawlerها ممکن است برای یک تا دو ماه نتوانند دوباره از سایت شما دیدن کنند.

کاری که شما می توانید انجام دهید چک کردن این سایت که یک crawler چه چیزی از سایت شما می بیندهمان طور که اشاره شد crawlerها انسان نیستند و آنها تصاویر، فیلم های فلش، جاوا اسکریپت، فریم ها ،صفحاتی که رمز عبور نیاز دارند و دایرکتوری ها را نمی بیند، پس اگر شما مقادیرزیادی از این موارد را بر روی سایت تان دارید بهتر است spider simulators را اجرا کنید تا ببیند آیا این آیتم ها توسط spider دیده می شوند و یا نه. اگر آنها قابل دیدن نیستند، بررسی فهرست بندی وپردازش و غیره نخواهند شد، در یک کلمه آنها برای موتور های جستجو وجود نخواهند داشت.

 
reverse phone lookup